Świetlica Wiejska w Wirowie

Świetlica jest miejscem spotkań, integracji sąsiedzkiej oraz lokalnym centrum kultury. Swoją ofertę kieruje zarówno dla dzieci i młodzieży, które mają możliwość aktywnego spędzania czasu, jak również dla osób dorosłych podczas organizowanych wydarzeń kulturalnych oraz imprez integracyjnych.

Dzięki możliwości wynajmu obiekt jest chętnie wykorzystywany przez mieszkańców Wirowa podczas imprez okolicznościowych.

Świetlica współpracuje z Sołtysem i Radą Sołecką sołectwa Wirów oraz ze Środowiskiem Inicjatyw Artystycznych „hybadu”.

Działalność edukacyjna i artystyczna

Dzieci i młodzież na co dzień mogą korzystać z biblioteki wyposażonej w gry planszowe, puzzle, książki, przybory plastyczne, mini kręgle, stół do tenisa. Ponadto w okresie wakacyjnym i podczas ferii zimowych są organizowane zajęcia plastyczne, warsztaty decoupage oraz wikliniarskie.

W świetlicy prowadzona jest również działalność edukacyjna i artystyczna głównie w zakresie sztuki muzycznej (zajęcia emisji głosu, wokalne, gry na gitarze, śpiewu liturgicznego). Placówka podejmuje działania promujące lokalnych artystów, ale jest miejscem otwartym na wszystkich mieszkańców Gminy Gryfino.

Na indywidualne zajęcia zapraszamy wszystkich zainteresowanych po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym z gospodarzem świetlicy.

Wyposażenie

Obiekt składa się z sali głównej (wyposażonej m.in. w telewizor, kino domowe, kominek), kuchni (zmywarka, lodówka, 2 zlewy, czajnik, piekarnik, naczynia i sztućce), biblioteki, szatni oraz 2 toalet. Ponadto posiada Wi-Fi oraz dysponuje własnym parkingiem i zamkniętym zielonym terenem wokół.

wynajem świetlicy »

Fotorelacje z wydarzeń