Świetlica Wiejska w Wirowie

Świetlica jest miejscem spotkań, integracji sąsiedzkiej oraz lokalnym centrum kultury. Swoją ofertę kieruje zarówno dla dzieci i młodzieży, które mają możliwość aktywnego spędzania czasu, jak również dla osób dorosłych podczas organizowanych wydarzeń kulturalnych oraz imprez integracyjnych.

Dzięki możliwości wynajmu obiekt jest chętnie wykorzystywany przez mieszkańców Wirowa podczas imprez okolicznościowych.

Świetlica współpracuje z Sołtysem i Radą Sołecką sołectwa Wirów oraz ze Środowiskiem Inicjatyw Artystycznych „hybadu”.

Działalność edukacyjna i artystyczna

Dzieci i młodzież na co dzień mogą korzystać z biblioteki wyposażonej w gry planszowe, puzzle, książki, przybory plastyczne, mini kręgle, stół do tenisa. Ponadto w okresie wakacyjnym i podczas ferii zimowych są organizowane zajęcia plastyczne, warsztaty decoupage oraz wikliniarskie.

W świetlicy prowadzona jest również działalność edukacyjna i artystyczna głównie w zakresie sztuki muzycznej (zajęcia emisji głosu, wokalne, gry na gitarze, śpiewu liturgicznego). Placówka podejmuje działania promujące lokalnych artystów, ale jest miejscem otwartym na wszystkich mieszkańców Gminy Gryfino.

Na indywidualne zajęcia zapraszamy wszystkich zainteresowanych po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym z gospodarzem świetlicy.

Aktualny harmonogram pracy świetlicy i prowadzonych zajęć znajduje się pod adresem:
harmonogram »

Imprezy cykliczne

  • Dzień Dziecka
  • Dzień Seniora
  • Wieczory Poetyckie
  • Mikołajki
  • Kolędowanie

Wyposażenie

Obiekt składa się z sali głównej (wyposażonej m.in. w telewizor, kino domowe, kominek), kuchni (zmywarka, lodówka, 2 zlewy, czajnik, piekarnik, naczynia i sztućce), biblioteki, szatni oraz 2 toalet. Ponadto posiada Wi-Fi oraz dysponuje własnym parkingiem i zamkniętym zielonym terenem wokół.

wynajem świetlicy »

Instruktorzy

Malwina Goch

gospodarz świetlicy, instruktor Gryfińskiego Domu Kultury

 

Od 2018 pracownik Gryfińskiego Domu Kultury pełniący funkcję gospodarza świetlicy w Wirowie.

Magdalena Włodarczak

Magdalena Włodarczak

instruktor Gryfińskiego Domu Kultury

 

Muzyk instrumentalista, trener emisji głosu, organista liturgiczny. Absolwentka Katedry Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Szczecińskiego, Salezjańskiej Szkoły Organowej (szkoły muzycznej II-go stopnia) oraz Studium Organistowskiego Stowarzyszenia „Pro Musica Sacra”. Od wielu lat prowadzi lekcje śpiewu i gry na gitarze dla dzieci, jak również zajęcia z emisji głosu i gry na gitarze dla osób dorosłych.

Uczestniczka I i XI edycji Ogólnopolskiego Kursu Śpiewu Gregoriańskiego w Poznaniu – warsztatów prowadzonych przez kantora watykańskiego Raimunda Pereiry Martineza i muzykologa ks. dr Mariusza Białkowskiego pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studiów Śpiewu Gregoriańskiego (Associazione Internazionale Studi di Canto Gregoriano). W latach 2008-2010 prowadziła oprawę muzyczną nabożeństw w Klasztorze oo. Dominikanów w Szczecinie. Od 2008 roku związana ze Stowarzyszeniem Aliança de Misericórdia (Sao Paulo, Brazylia). W ramach działalności woluntarystycznej prowadziła w Stowarzyszeniu młodzieżową scholę muzyczną, organizowała warsztaty emisji głosu oraz pełniła funkcję tłumacza (tłumaczenia liaison – j. portugalski). W roku 2011 współpracowała ze Szczecińską Szkołą Wyższą Colegium Balticum prowadząc zajęcia z emisji głosu z elementami autoprezentacji dla słuchaczy studiów podyplomowych. W latach 2012-2013 współpracownik szkoły językowej Profi-lingua, jako nauczyciel języka portugalskiego. Od 2012 roku do 2014 prowadziła firmę eduARTE świadczącą usługi edukacyjne i artystyczne.  Od 2014 roku pracownik Gryfińskiego Domu Kultury.

Fotorelacje z wydarzeń